Transgresje Festiwal | Artyści
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Transgresje Festiwal | Artyści
17620
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17620,page-parent,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default
 
ARTYŚCI
zamilska

ZAMILSKA

Jak sama mówi, skupia się w życiu na kilku sprawach: elektronika, techno, noise, nowoczesny world, monstrualny bas, pulsujący bit, trans i rozwalanie stereotypów.

Z`EV

Ten Amerykanin to człowiek legenda. W latach 70. był jednym z założycieli ruchu kontrkulturowego znanego jako industrial. Jego twórczość dźwiękowa to odejście od zachodniego języka rytmicznego i od form wypracowanych w XX wieku przez jazz, rock a nawet akademicką awangardę.
Z`EV
marcin_masecki

Marcin Masecki

Rzecznik traktowania muzyki klasycznej jako pełnoprawnego elementu współczesnego świata muzycznego, a nie tylko eksponatu w elitarnym muzeum. Wirtuoz fortepianu. Oryginalny interpretator Bacha i Chopina.

Jerzy Mazzoll

Wirtuoz klarnetu basowego, sięgający głęboko do tradycji polskich improwizatorów i twórców muzyki współczesnej połowy XX w. Jeden z inicjatorów tzw. rewolucji yassowej. Twórca idei Arhythmic Perfection. Twórca albumów, które zmieniły oblicze polskiej muzyki improwizowanej.
jerzy_mazzoll
Marcelo Zammenhoff

Marcelo Zammenhoff

Tworzy świetlno-mechaniczne elektroinstalacje, komponuje ścieżki dźwiękowe.

Stefan Kornacki

Artysta multimedialny, autor instalacji, wideo, działań teatralnych i performance, poeta, pedagog.
Stefan Kornacki

HATI

Duet, czyli Rafał Iwański i Rafał Kołacki, bazuje na brzmieniu etnicznych instrumentów akustycznych i obiektów z recyklingu. Łączy eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Muzycy są także współzałożycielami grupy Innercity Ensemble. Osobno grają m.in. w zespołach Kapital, Alameda 5 i T’ien Lai.

Wilhelm Bras / Lautbild

Paweł Kulczyński to zapalony budowniczy elektronicznych instrumentów analogowych. Autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych. Postać coraz bardziej rozpoznawalna na scenie muzyki elektronicznej, zarówno eksperymentalnej, jak i tanecznej.
Wilhelm Bras

L.U.C

Łukasz L.U.C Rostkowski. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa, oraz reżyser wideoklipów i koncertów.

PURE

Tworzy głównie na polu abstrakcyjnej muzyki elektronicznej. Na początku lat 90. był jednym z pionierów techno w Austrii, szybko odchodząc w kierunku bardziej eksperymentalnych form muzyki tanecznej i elektroakustycznej.

Steve Nash

Dj, pianista, producent muzyczny. Pomysłodawca i autor projektu „Steve Nash & Turntable Orchestra”. Współtworzy także duet audiowizualny „Steve Nash Vj Pillow”. Projekt łączy muzykę elektroniczną, prezentowaną w formie live act’u, ze specjalnie przygotowaną oprawą wizualną.

Throbbing Wafle

Konceptualny projekt członków grupy MIKROWAFLE i prawdopodobnie pierwszy w historii „tribute band”, czy też „cover band”, grupy industrialnej. Kto zna Throbbing Gristle, jeden z najbardziej transgresyjnych zespołów w historii muzyki po II wojnie światowej, ten wie o co chodzi.
Throbbing_Waffle

Margański

Rekomenduje i promuje muzykę jazzową i elektroniczną. Miksowaniem zajmuje się od początku wieku.

ZORKA WOLLNY

Artystka sztuk wizualnych, współpracuje z najważniejszymi polskimi instytucjami artystycznymi zajmującymi się sztuką współczesną.
ZORKA_WOLLNY
pchelki

Pchełki

W sercu Kujaw, na pograniczu wrzosowisk, bagien, lasów, poligonu wojskowego, kopalni piasku i zakładu metalowego (industrial) stworzyli własny gatunek muzyczny hop–siup.

kIRk

Poszukują nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Jeden z najciekawszych krajowych zespołów niezależnych.

Ellen Zweig

Artystka z Nowego Jorku, twórczyni filmów, autorka dokumentu o jednym z najbardziej charyzmatycznych prekursorów industrialu, jakim jest niewątpliwie Z’EV.

Kasia Kosmos

Pochodzi z Olsztyna, studiuje i tworzy w Toruniu od 5 lat. Tegoroczna stypendystka miasta Toruń.

Michel Leonardi

Artysta plastyk, profesor sztuk plastycznych Ecole supérieure des Arts Saint – Luc de Liège.

Karolina Balcer

Funkcjonowanie koloru w przestrzeni publicznej jest jednym z ważniejszym aspektów jej działań. Podchodzi krytycznie do idei modernizmu, nie negując jego spuścizny, ale analizując jego obecną percepcję i funkcjonowanie. Obok malarstwa realizuje video oraz obiekty malarskie.

Łona i Webber

Już przy okazji pierwszego albumu, środowisko fanów i krytyków muzycznych zwróciło uwagę na niebanalny styl Łony, przepełniony inteligentnym humorem oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki mieszanej, nierzadko z analogową syntezą

Egon Leonardi

Artysta wizualny z Belgii, malarz, grafficiarz, dizajner, grafik.
Dominique Lombardo

Dominique Lombardo

Projekty wizualne, plastyczne i sztukę w przestrzeni wzbogaca takimi formami sztuki jak fotografia czy tworzenie muzyki.