Transgresje Festiwal | HATI
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Transgresje Festiwal | HATI
17651
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17651,page-child,parent-pageid-17620,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default

HATI

Duet, czyli Rafał Iwański i Rafał Kołacki, bazuje na brzmieniu etnicznych instrumentów akustycznych i obiektów z recyklingu. Łączy eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Muzycy są także współzałożycielami grupy Innercity Ensemble. Osobno grają m.in. w zespołach Kapital, Alameda 5 i T’ien Lai.

Od 2003 r. zagrali kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Węgrzech i na Litwie. Muzycy pojawili się też na wielu ważnych festiwalach muzyki współczesnej i sztuki audiowizualnej, jak m.in. Unsound Festival w Nowym Jorku, Equinox Festival w Londynie, Laut und Luise Festival w Getyndze, Menuo Juodaragis na Litwie, Fano Free Folk Festival w Danii, CTM w Berlinie, Ars Electronica w Linz, Trans/Wizje w Warszawie.

 

Muzycy HATI brali udział w nagraniach, realizacji i wydaniu kilkudziesięciu płyt. Współpracowali koncertowo i w studio m.in. z takimi artystami jak Z’EV, John Zorn, Sławomir Ciesielski (Republika), Marek Styczyński (Karpaty Magiczne), Andrzej Przybielski, PURE, Robert Curgenven, grupa PAS, Steve Buchanan, Mirt.

 

Albumy HATI zbierały świetne recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Od 2007 r. podstawowy skład HATI to Rafał Iwański (m.in. także wystepujący jako X-Navi:Et i w zespołach Kapital, Innercity Ensemble i Alameda 5 oraz w projekcie muzyczno-astronomicznym Voices of the Cosmos) i Rafał Kołacki (znany też m.in. z projektów Mammoth Ulthana, Tonopolis, Innercity Ensemble i T’ien Lai). R. Iwański i R. Kołacki są też pomysłodawcami i współorganizatorami międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival organizowanego od 2007 r. w CSW Znaki Czasu w Toruniu.

 

www.hati.serpent.pl

hati_mazzoll

HATI & MAZZOLL

Wyjątkowe spotkanie muzyczne toruńskiego transowego duetu perkusyjnego HATI czyli Rafała Iwańskiego i Rafała Kołackiego oraz wirtuoza klarnetu i muzyki improwizowanej Jerzego Mazzolla. Muzycy pierwszy raz spotkali się pod koniec lata 2014, tworząc i nagrywając przez kilka dni, czego owocem jest zarejestrowany obiecujący pod kątem wydawniczym materiał. Swój debiut koncertowy trio miało w Warszawie podczas serii koncertów otwierających działalność tamtejszego Mózgu, w listopadzie 2014.