Transgresje Festiwal | LUC
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Transgresje Festiwal | LUC
19056
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19056,page-child,parent-pageid-17620,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default

L.U.C

Łukasz L.U.C Rostkowski. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa, oraz reżyser wideoklipów i koncertów.

Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki.

Za rozmach, odwagę i konsekwencję w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki, Mateusze Trójki – ostatni w 2013 za płytę NIC SIĘ NIE STAŁO).

 

Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 roku założył Kanał Audytywny. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 12 albumów, w tym 6 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. W roku 2010 nagrał album eksperymentalny, stworzony wyłącznie za pomocą modulacji własnego głosu (Pyykycykytypff)

 

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. ze światowej sławy wokalistką jazzową U.DUDZIAK, zdobywcą Oscara Z. RYBCZYŃSKIM, Z.NAMYSŁOWSKIM, M.URBANIAKIEM i L.MOŻDŻEREM. Na żywo supportował zaś m. in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, SKUNK ANANSIE i wielu innych. Jednocześnie, propagując ideę „podaj dalej”, łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.


W roku 2011 happeningiem na wrocławskim Gaju stworzył ruch POSPOLITE RUSZENIE, który miał na celu inicjacje dialogu na temat estetyki przestrzeni publicznej i „elewacyjnej wysypki” polskich blokowisk.

Zorganizował Dzień Słowa „RYMOLIRYKTANDO” – festiwal promujący wartości języka i dotrzymywania danego słowa. Festiwal odbywa się cyklicznie co roku zyskując coraz większą popularność.

 

Także w roku 2011 wydał swe największe dzieło – przypowieść KOSMOSTUMOSTÓW, która opowiada jedną historię poprzez komiks, album muzyczny, murale miejskie i koncertospektakle.

 

W 2013 roku ukazała się płyta nagrana wspólnie ze światowej sławy trio akordeonowym MOTION TRIO, które gościło w największych salach koncertowych na świecie (m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku. wiedeński Konzerthaus). Album NIC SIĘ NIE STAŁO to ujawnienie skrajnie odmiennych możliwości wykorzystania akordeonu – od sakralnych melodyjnych harmonii i futurystycznych brzmień, przez lekkie „ameliowo- surrealne” tematy wplecione w elektro- hip- hop, aż po szydercze bawarskie szlagiery. Dodatkowo wydana została płyta instrumentalna CITY OF HARMONY, która zawiera tylko instrumentalne wersje utworów z NIC SIĘ NIE STAŁO.

 

Ostatnim w 2013 roku projektem jest SLEEPOHOLIC, wydany w specjalnej poduszce. Płyta zawiera utwory do snu i relaksu, które są odpowiedzią L.U.C na tempo dzisiejszego świata. L.U.C wydał SLEEPOHOLIC jako Łukasz Rostkowski.

 

W 2014 roku wydana została antologia PRZEKRÓJ na 11-lecie kariery solowej L.U.C. Wydawnictwo ukazało się w dwóch formach: jako CD + DVD [zawierającym teledyski], oraz na płycie winylowej.

 

http://www.eluce.pl