Mchy i Porosty (PL)

Kryjący się pod nazwą Mchy i Porosty Bartosz Zaskórski pochodzi ze wsi Żytno. Rysuje, tworzy smutną muzykę taneczną, pisze i nagrywa słuchowiska. Jego muzyka ukazywała się w Brutażu, Recognition, Pointless Geometry. Sam o swojej twórczości mówi w następujący sposób:

„Mieszkam na małej wsi. Wieś ma ograniczoną liczbę mieszkańców oraz domów, otoczona jest z czterech stron lasem. Ze względu na to, liczba kombinacji zdarzeń, miejsc i osób, z których buduję historie, szybko się wyczerpuje. Żeby tego uniknąć, w historiach, które opowiadam, posługuję się zmyśleniem. Za jego pomocą przetwarzam dane, które zbieram w różnych miejscach, np. w trakcie spaceru po lesie. W opowiadaniu historii posługuję się: słuchowiskiem i muzyką, rysunkiem oraz krótkimi formami filmowymi.”

Wkrótce ukażą się dwa nowe materiały: kaseta dla kanadyjskiego Kikimora Tapes oraz winylowa EP dla krajowego Transatlantyku. Jego prace można było oglądać w CSW Zamek Ujazdowski, galerii Piktogram, BWA Tarnów, Bunkrze Sztuki. Współpracował również z Krzysztofem Garbaczewskim, tworząc muzykę do jego spektakli.