Transgresje Festiwal | Stefan Kornacki
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Transgresje Festiwal | Stefan Kornacki
17717
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17717,page-child,parent-pageid-17620,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,elementor-default
Stefan Kornacki

Stefan Kornacki

Artysta multimedialny, autor instalacji, wideo, działań teatralnych i performance, poeta, pedagog.

Absolwent grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Laureat „Talentów Trójki 2012” w kategorii sztuki wizualne, przyznawanych przez Polskie Radio. Autor interdyscyplinarnego, międzynarodowego programu dokumentalno-instalacyjnego w przestrzeni miejskiej, wykorzystującego uratowane napisy oraz neony pt. Inscription Project. Projekt zrealizowany m.in. w Tallinie (DesignoFestiwal, Valgus Festival), Kijowie (Euro 2012), Lizbonie (Plataforma Revolver) oraz na wielu festiwalach w Polsce. Do najważniejszych projektów zrealizowanych w ramach tego programu należy Ustawka (realizowana wspólnie ze skłóconymi grupami kibiców Apatora i Elany). W wystawach wzięły udział uratowane w Toruniu i Bydgoszczy napisy Apator, Elana, Kosmos, Uniwersam, Izba Przyjęć.

 

Jako poeta i muzyk jest twórcą oraz liderem zespołu SER CHARLES, w skład którego wchodzą: Adam Staszewski (bas), Tomasz Organek (gitary), Paweł Możuch (perkusja). Jako reżyser i scenarzysta zrealizował teledysk „Niesymetryczne” razem z warszawską grupą Suffit Films, w którym brały udział osoby niewidome i głuchonieme. Jest założycielem grupy wideo Wunderbaum, z którą realizuje filmy dokumentalne m.in. o pracownikach zakładów, z których ratuje napisy w ramach projektu „INSCRIPTION”, razem z grupą Wunderbaum zrealizował również głośny materiał pt. USTAWKA. Od samego początku współtworzy naukowoartystyczny projekt „Instytut B61”.

Jest autorem politycznospołecznego cyklu prac pt. LOCAL NEWS. Wystawy z tego cyklu można było zobaczyć m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, MCK w Bydgoszczy, Monopol w Warszawie, Plataforma Revolver w Lizbonie.

 

Jako grafik, zrealizował wystawy pt. Elemental Płyn i Prosperity. Jako pedagog prowadził zajęcia z dorosłymi w Klubie Abstynenta Flisak, był wychowawcą
na obozach plastycznych Stowarzyszenia Paideia, współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Festiwalem Designu w Łodzi. Jako kurator zrealizował m.in. wystawę „3 Pokolenia – jedna miłość” o kibicach Apatora. Wystawę przygotował wspólnie ze Stowarzyszeniem Krzyżacy. Była to jedna z najliczniej odwiedzanych wystaw w toruńskim CSW. Na wystawie można było zobaczyć napis uratowany znad bramy starego stadionu żużlowego przy ul. Broniewskiego.

Wystawiał m.in. w Sopocie, Warszawie, Łodzi, Zamościu, Bydgoszczy, Toruniu, Poznaniu, Gdańsku. Za granicą jego prace można było zobaczyć w Lizbonie, Kijowie, Tallinie, Lwowie, Rydze. Współpracuje z Fundacjami: Platon, You Have It, WinWin, Nie Art, kuratorami – Mario Caeiro, Moniką Weychert-Waluszko, galeriami Monopol w Warszawie, Plataforma Revolver w Lizbonie.