O Festiwalu Transgresje
O Festiwalu Transgresje 2018 / Spokój

Transgresje „Spokój” to trzecia edycja, odbywającego się w Toruniu, festiwalu muzyczno-artystycznego, który wydarzy się w dniach 27-29 września 2018r.

Tematem tegorocznych Transgresji będą kwestie związane z technikami osiągania spokoju we współczesnej cywilizacji, terapeutycznym potencjałem muzyki i sztuki oraz relacji współczesnego człowieka z naturą. Nieprzypadkowy jest w tym kontekście wybór miejsca imprezy. W tym roku festiwal na trzy dni zagości w opuszczonym budynku dawnego Kinoteatru Grunwald (ul. Warszawska 11), gdzie niegdyś mieszkańcy i mieszkanki Torunia poszukiwali rozrywki po ciężkim dniu pracy i przeżywali wzruszenia. Chcielibyśmy, aby duchy tego tajemniczego i nostalgicznego miejsca zatańczyły do muzyki ze snów, którą zaserwuje nam międzynarodowy zestaw wykonawców.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwie wystawy. Pierwsza zatytułowana „Spokój“ to prezentacja prac artystycznych, dzięki którym publiczność oprócz doznań muzycznych, będzie mogła jeszcze głębiej doświadczyć niesamowitej, widmowej atmosfery budynku. Druga z wystaw poświęcona zostanie historii Kinoteatru Grunwald, który przez lata pełnił też m.in. funkcję Domu Żołnierza. W sobotę, tuż przed koncertami, odbędą się otwarte improwizacje warsztatowe. Na afterparty zapraszamy do kawiarni PERS przy ulicy Mostowej 6.

Kinoteatr GRUNWALD udostępniony został dzięki uprzejmości Kujawsko – Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu.