Transgresje 2017

Most frequent questions and answers

Czy na miejscu będzie prowadzona sprzedaż biletów?

Tak, od czwartku będziecie mogli i mogły kupić karnety za 59 zł uprawniające do wejścia na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach festiwalu. W sprzedaży będą również bilety jednodniowe w cenie 40 zł, uprawniające do wejścia na wszystkie wydarzenia organizowane w ciągu jednego dnia.
Na imprezy Afterparty w PERSie, osoby niemające karnetów wchodzą i płacą 15 zł na bramce.
Płatność tylko GOTÓWKĄ!

Transgresje 2017

o kinoteatrze grunwald

19 marca 1933 roku w budynku zaadaptowanym z dawnego pruskiego magazynu, otwarty został Dom Żołnierza. Uroczystość tę włączono do programu obchodów 700-lecia Torunia.
Autorem projektu przebudowy gmachu i urządzenia wnętrz był kpt. inż. arch.Adam Jarosławski. Część prac budowlanych zrealizował 8. Batalion Saperów w Toruniu. Dom Żołnierza mieścił: scenę teatralną, kinoteatr dźwiękowy na 581 miejsc,(Mars), bibliotekę, czytelnię i świetlicę.
Kino za sprawą architektury, oświetlenia i dekoracji wnętrza było najpiękniejsze w mieście. Na scenie za pluszową kotarą znajdował się ekran kinowy, który „dzięki specjalnemu urządzeniu może być cofany w głąb sceny, co umożliwia przedstawienia mieszane – kinowe i na estradzie – bez żadnych przerw”. W kinoteatrze, podobnie jak w całym gmachu, były nowoczesne instalacje: centralnego ogrzewania, elektryczna, gazowa, wodociągowo-kanalizacyjna.
Jeszcze w 1959 roku kino pracowało pod starą, przedwojenną nazwą Mars, aby potem zmienić nazwę na Kinoteatr Grunwald. Po zamknięciu kina do niedawna funkcjonowała tam tymczasowa filia Książnicy Kopernikańskiej. Obecnie nieco zrujnowny budynek zarządzany jest przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu – teatr muzyczny. W październiku 2018 roku rozpocznie się remont budynku, który ma na celu stworzenie nowoczesnej siedziby dla tej instytucji.