Mikołaj Bugajak czyli NOON to prawdziwy klasyk Polskiegi hip-hopu, którego podkłady słychać w nagraniach twórców takich jak Grammatik i Pezet.

Chcąc rozwijać swoje artystyczne ambicje Noon wybrał jednak ścieżkę instrumentalnego hip hopu, bardziej oddaloną od głównego nurtu gatunku. Na kolejnych solowych płytach Mikołaj pchał swoją twórczość coraz bardziej w kierunku muzyki elektronicznej, po to by najnowszy album oprzeć solidnie na akustycznych brzmieniach. Choć formalnie muzyka NOONA ulega nieustannym przeobrażeniom wspólnym mianownikiem dla kolejnych produkcji jest ich nastrój, skłaniający słuchacza do chwilowego zatrzymania się i refleksji nad upływającym czasem. Ten swoisty soundtrack do filmu o świecie, którego już nie ma z pewnością doskonale zabrzmi w przestrzeni opuszczonego kina.

NOON do koncertów przygotował się pieczołowicie. Każdy utwór ponownie rozbił na czynniki pierwsze, by móc swobodnie improwizować na żywo. W trakcie swojego występu zaprezentuje materiał z premierowego albumu “Algorytm”, ale nie zabraknie również utworów z jego wcześniejszej twórczości w bogatszych, bardziej rozbudowanych aranżacjach. 

Na scenie towarzyszyć mu będą Marcin Awierianow (perkusja) i Piotr Połoz (bas), obaj znani m.in. z zespołu Psychocukier, doskonale komplementujący muzycznie warszawskiego producenta.

Historia

O Festiwalu Transgresje 2018 / Spokój

Transgresje „Spokój” to trzecia edycja, odbywającego się w Toruniu, festiwalu muzyczno-artystycznego, który wydarzy się w dniach 27-29 września 2018r.

Tematem tegorocznych Transgresji będą kwestie związane z technikami osiągania spokoju we współczesnej cywilizacji, terapeutycznym potencjałem muzyki i sztuki oraz relacji współczesnego człowieka z naturą. Nieprzypadkowy jest w tym kontekście wybór miejsca imprezy. W tym roku festiwal na trzy dni zagości w opuszczonym budynku dawnego Kinoteatru Grunwald (ul. Warszawska 11), gdzie niegdyś mieszkańcy i mieszkanki Torunia poszukiwali rozrywki po ciężkim dniu pracy i przeżywali wzruszenia. Chcielibyśmy, aby duchy tego tajemniczego i nostalgicznego miejsca zatańczyły do muzyki ze snów, którą zaserwuje nam międzynarodowy zestaw wykonawców.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwie wystawy. Pierwsza zatytułowana „Spokój“ to prezentacja prac artystycznych, dzięki którym publiczność oprócz doznań muzycznych, będzie mogła jeszcze głębiej doświadczyć niesamowitej, widmowej atmosfery budynku. Druga z wystaw poświęcona zostanie historii Kinoteatru Grunwald, który przez lata pełnił też m.in. funkcję Domu Żołnierza. W sobotę, tuż przed koncertami, odbędą się otwarte improwizacje warsztatowe. Na afterparty zapraszamy do kawiarni PERS przy ulicy Mostowej 6.

Kinoteatr GRUNWALD udostępniony został dzięki uprzejmości Kujawsko – Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu.