Skeletone (PL)

Skeletone to DJ i producent, który, czy ktoś tego chce czy nie, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie drum’n’bassowej.

Swoją muzyczną przygodę zaczął około 2005 roku. Muzyką oczywiście interesował się już wcześniej, jednak swoją fascynację pomogły mu odkryć utwory artystów takich jak Marcus Intalex, Calibre czy Total Science. Oczarowany tymi brzmieniami Skeletone sam zabrał się za tworzenie i zaczął współpracę z Silence Groovem. Połączenie sił zaowocowało debiutem w Soul Deep Recordings oraz pierwszym EP Love You Lose, jednak największe zainteresowanie Skeletonem wzbudził jego solowy release Last Days wydany w Think Deep Recordings.
Nie było trzeba długo czekać i na pierwszego vinyla, którego wydał wraz z innymi artystami nakładem Focuz Recordings. Współautorami „Flow” są między innymi wcześniej wspomniany Silece Groove czy pochodzący z Portugalii HumaNature.
Na popularność Skeletone wpływ miało również uznanie największej drum’n’bassowej nternetowej stacji radiowej Bassdrive. Występował nie tylko w Polsce, ale i Wielkiej Brytanii, Serbii czy Czechach.

Jego charakterystyczne, rozpoznawalne na światowej scenie d’n’b brzmienie powstaje dzięki świetnie dobranym samplom oraz często wykorzystywanej muzyce jazzowej, funkowej czy soulowej.